Махові вудки 5 метрів
Махова вудка - популярна снасть, що поєднує в собі простоту, надійність, легкість і ефективність. Довжина 5 метрів для неї може вважатися найуніверсальнішою. Спробуємо розібратися, для яких рибалок та яку п'ятиметрову вудку краще вибирати.
Для чого підійде махова 5-ти метрова вудка
П'ятиметрова махова вудка підійде для лову практично будь-якої риби з берега: плітки, карася, ляща, окуня, навіть щуки. Така довжина дозволяє перекидати прибережні мілини на більшості водойм та діставати до місць, де криється бажана риба. Вона є «середньою» у своєму класі і дозволяє ловити рибу як невеликого розміру, так і досить велику, обережну, яка не підійде близько до рибалки при лові з коротким вудлищем.
Зрозуміло, як і у будь-якій рибалці з берега, тут дуже важливо правильно підібрати місце. Досить часто виходить докидати до потрібної глибини, де стоїть риба, і з вудкою довжиною 4 метри, а іноді навіть 3. Однак вудка довжиною 5 метрів дозволить це робити простіше, не потрібно буде витрачати час на пошук місця з відповідним рельєфом. Також це дозволить ловити і на «засиджених» місцях, де весь берег зайнятий і доводиться ловити там, де є вільне місце.
Для чого не підійде 5-ти метрова вудка
П'ятиметрова вудка не підійде для темпового лову дрібної риби. Наприклад, коли потрібно ловити багато уклейки, верхівки на рибальських змаганнях. Коротша вудка, особливо при використанні з човном, буде набагато ефективніше, так як з нею темп лову буде вище.
Для змагань, де метою ставиться затримання трофея з берега, наприклад, ляща на каналі, махова п'ятиметрівка також не підходить. Тут потрібні довші вудлища, довжиною 7 або навіть 9 метрів, які часто і використовують рибалки спортсмени.
Тут треба сказати, що серйозні рибальські змагання з поплавцем мають мало спільного зі звичайною рибалкою. Правила в них такі, що змушують спортсменів-поплавочників ловити не на махові чи болонські, а на штекерні вудилища, які рядовими рибалками майже не використовуються.
Нарешті, третій випадок, коли п'ятиметрове вудлище буде завеликим, це якщо хочуть долучити до риболовлі маленьку дитину, або якщо вудкою ловитиме жінка зі слабкою рукою. Для них буде набагато зручніше три-чотириметрове вудлище. Втім, вже хлопчики віком 14 років легко справляються і з п'ятиметрівкою.
Види махових п'ятиметрових вудлищ
Всі сучасні махові вудилища мають складну телескопічну конструкцію. Залежно від довжини у складеному вигляді їх можна розділити на три види:
- «Компактні», у складеному вигляді довжиною від 50 до 70 см. Такі вудилища поміщаються в рюкзак, їх легко брати з собою у поїздку велосипедом чи піший похід. П'ятиметрові махові вудилища такого класу будуть дещо важкуваті, якщо, звичайно, вони не належать до дорогої цінової категорії.
- Махові вудилища у складеному вигляді довжиною від 70 до 100 см. Такі п'ятиметрівки підходять під багажник авто, дозволяючи розміщувати їх там упоперек. П'ятиметрівка такої довжини буде ідеально поєднувати в собі компактність і прийнятну жорсткість, а також буде легкою.
- Махові вудилища у складеному вигляді 120-160 см. П'ятиметрівка такого виду матиме підвищену жорсткість та рекордні показни ки легкості. Таке вудлище п'ятиметрової довжини ідеально підійде там, де потрібна жорсткість і чуйність бланка - наприклад, при лові з літнім боковим кивком.
Крім того, махові вудилища можна розділяти за типом вершинок:
- Порожня вершинка;
- Вершинка з цілісним вклеюванням типу «щурий хвостик».
Остання дозволяє виконувати м'якше закидання, посилаючи поплавок вперед легким махом від себе знизу. А вудка з порожнистою вершинкою буде жорсткішою, дозволить не пустити видобуток, що попався, в очерет або кущі. За бажання можна купити в магазині змінну вершинку для різних умов лову на ту саму п'ятиметрову вудку.
Поради щодо вибору махової вудки 5 метрів
- Насамперед потрібно визначити, чи потрібна компактна «махалка», «під багажник», чи є можливість ходити з довгомірним д звінким хлистом.
- При виборі важливо, щоб у розкладеному вигляді вудилище ніде не «стукало» при похитуванні, щоб коліна були щільно підігнані.
- Як правило, п'ятиметрівка бюджетного класу буде дещо важкувата. Краще вибирати не найдешевшу вудку.
- Після кожної риболовлі вудку слід розбирати, протирати коліна від вологи, що потрапила всередину і висушувати.
- Для лову карася з берега, для чого найчастіше й застосовується махова вудка, найкраще буде підбирати трохи жорсткіше вудлище, так як воно дозволить не пустити спійманого карася в очерет і траву. М'які «херабунні» палички для карася, як не дивно, не зовсім підходять.
Махова п'ятиметрова вудка — найуніверсальніша снасть, яку тільки можна собі уявити. З її допомогою можна видобувати і коропів на десятку, і натягнути окушків з палець. Вона ідеально підходить для лову карася. При виборі спочатку важливо брати до уваги компактність у складеному вигляді — для сучасного рибалки це вирішальний чинник.