Махові вудки 6 метрів
Махова вудка шестиметрової довжини застосовується для лову з берега, взабродку, рідше - при лові з човна. Купити махові вудки довжиною 6 метрів можуть як рибалки-любителі, так і спортсмени. Спробуємо розібратися, навіщо і які підійдуть більше.
Конструкція шестиметрових вуд: як підібрати
Сучасна шестиметрова махова поплавцева вудка має телескопічну конструкцію. Зазвичай довжина їх у складеному вигляді становить понад метр. Тому ті рибалки, які хочуть прив'язувати складене вудлище до верхньої труби велосипеда, щоб воно не стирчало за габарити, класти в рюкзак, поміщати в тісному багажнику авто, можливо, змушені будуть подивитися на коротку вудку.
Ні, звичайно, компактні шестиметрівки є. Зазвичай вони відрізняються м'яким строєм, буквально прогинаються під власною вагою, а також мають надмірну вагу. Ловити ними можна, але не дуже зручно. Крім того, хороші шестиметрів типу «компакт» мають більшу ціну, ніж їх більш високі аналоги.
Кінчик може бути з вклеюванням, типу «щурячого хвостика», або звичайний, порожнистий. Пустотілі кінчики на довгих вудилищах підійдуть для лову з
бічним кивком - шестиметрові і навіть довші вудки широко для цієї мети застосовуються. У випадку, коли ловлять з поплавцем, краще брати вудлище з
вклеєною вставкою. Це дозволить виконувати акуратне закидання «маятником», кивком вудилища вгору та від себе, навіть для такої великої довжини.
Інакше закидання, особливо у сильний вітер, можна буде зробити лише способом «через голову». М'який кінчик дозволяє закидати акуратніше та точніше
з довгим вудлищем.
Насправді можна на одне вудлище брати з собою два кінчики — твердий і з вклеюванням. Залежно від умов вибирати відповідний.
Ще один момент у конструкції шестиметрових вуд — це використання штекерної гуми. Її встановлюють не просто чіпляючи за кінчик, а застосовуючи спеціальні кріплення для гуми в штекерному лові - гумка проходить через верхнє коліно і ховається у двох-трьох верхніх. На довгі вудилища частіше ловлять обережний крупняк, і гума допоможе з виведенням, можна буде використовувати тонку волосінь і повідець, снасть буде легше в управлінні при лові на вітер і на протязі. Гума встановлюється рибалками, в комплекті з вудлищем вона не йде.
Щоправда, якщо ловити доводиться в міцних місцях, поблизу кущів, очерету, корчів, килимів з рдесту з підводними стеблами, гумка може послужити погану службу — риба далеко піде, заплутається, зійде з гачка.
Для чого підійдуть шестиметрові вудки, а для чого – ні
Шестиметрову вудку без кілець використовують при:
- Ловлі з берега з підставок;
- Ловле взабродку, ходової риболовлі;
- Риболовлі з бічним кивком взабродку та з берега;
При лові з човна на великій глибині є сенс звернути увагу на болонські та бортові вудки, мах більше підходить для глибин до 3 метрів.
Шестиметрівка буде зручна при лові з берега на підставках. Довжина вудки дозволить діставати до глибини, де може бути більша риба. Це добре для риболовлі на запресованих водоймах, де весь берег зайнятий, і доводиться ловити там, де вільно — найчастіше це не найкраще місце, де до риби може бути далеко. Махова вудка, в порівнянні з котушковою снастью, дозволяє досягати більш високого темпу лову, особливо якщо клювання часті.
Махові шестиметрові вудки будуть надмірні при лові з човна - з ними буде складніше управлятися. Зазвичай мирна риба, навіть обережна, навіть на мілководді, легко підпускає човен на відстань 5-7 метрів, не боїться ходити і під днищем. Тут досить коротшої вудки.
При лові:
- взаброд;
- введення;
- ходовий лов,
якщо вудилище доводиться тримати в руках цілий день, шестиметрове вудилище не дуже добре. Навіть якщо в руках його утримати немає проблеми, від навантаження на спину рибалок втомлюватиметься, і за 6-10 годин такої риболовлі вудка його просто вимотає. Особливо якщо дме вітер, і доводиться компенсувати силою м'язів як вагу вудки, а й тиск вітру на вудлище. Втім, для не дуже тривалих рибалок вудилище підійде, цю довжину можна вважати «верхнім кордоном», придатним для лову з руки.
Нарешті, махове вудлище 6м часто використовується при лові з бічним кивком з берега або взабродку. Воно дозволить діставати до риби, тому що для лову з берега з бічним кивком зробити це можна лише довгим вудлищем. Тут застосовують і довші вудки, зрозуміло, із жорстким кінчиком.
Висновок
Шестиметрова вудка - вибір тих, кому в рибалці важливий і процес, і результат. При цьому човен не можна використовувати з різних причин: нерестова заборона, правила змагань або просто її відсутність. Таке вудлище буде зручне для лову більшої риби на стаціонарній рибальській точці, де є можливість поставити вудилище на підставки.